20.09 / 20:00
25.09 / 19:00
03.10 / 16:00
04.10 / 17:15
05.10 / 12:00
07.10 / 16:30
13.10 / 17:00
17.10 / 18:15
20.10 / 16:30
24.10 / 19:00
25.10 / 19:00
27.10 / 17:30
31.10 / 18:45
01.11 / 19:00
03.11 / 17:30
06.11 / 22:30
08.11 / 19:00
10.11 / 17:00
14.11 / 19:00
18.11 / 17:00
21.11 / 20:00
29.11 / 19:00
01.12 / 16:00
05.12 / 20:30
08.12 / 17:30
13.12 / 19:00
16.12 / 16:00
23.12 / 18:00
05.01 / 15:30
13.01 / 15:15
20.01 / 15:00
20.01 / 16:00
27.01 / 12:00
27.01 / 15:30
02.02 / 15:00
03.02 / 15:00
07.02 / 17:30
10.02 / 13:45
10.02 / 15:00
13.02 / 17:00
21.02 / 17:30
28.02 / 18:30
03.03 / 15:00
03.03 / 18:00
10.03 / 13:00
13.03 / 18:00
17.03 / 17:00
23.03 / 14:00
24.03 / 12:00
24.03 / 15:00
27.03 / 19:00
30.03 / 18:00
04.04 / 15:10
06.04 / 17:00
07.04 / 14:00
11.04 / 19:00
13.04 / 16:30
14.04 / 17:00
21.04 / 18:00
28.04 / 15:00
30.04 / 18:00
01.05 / 15:00
05.05 / 15:00
11.05 / 18:00
12.05 / 18:00
18.05 / 18:00
13.09 / 17:30
14.09 / 17:30
17.09 / 18:30
20.09 / 19:00
21.09 / 18:00
22.09 / 14:45
29.09 / 15:00
05.10 / 14:45
06.10 / 15:30
11.10 / 17:30
12.10 / 16:30
13.10 / 13:00
13.10 / 17:00
17.10 / 18:00
19.10 / 17:00
22.10 / 18:30
23.10 / 18:15
24.10 / 19:00
26.10 / 15:00
27.10 / 14:00
30.10 / 19:00
31.10 / 19:00
03.11 / 15:00
05.11 / 20:00
06.11 / 18:30
09.11 / 12:00
13.11 / 20:00
17.11 / 13:00
17.11 / 15:15
19.11 / 18:30
20.11 / 20:00
24.11 / 15:00
24.11 / 15:00
27.11 / 15:30
27.11 / 19:30
01.12 / 15:00
02.12 / 20:00
04.12 / 19:00
07.12 / 15:00
08.12 / 13:00
11.12 / 20:30
12.12 / 18:30
15.12 / 16:00
15.12 / 20:00
18.12 / 15:00
18.12 / 19:00
21.12 / 15:30
22.12 / 17:00
23.12 / 18:30
28.12 / 16:00
05.01 / 14:00
06.01 / 17:00
08.01 / 20:00
09.01 / 22:00
12.01 / 14:45
16.01 / 12:30
17.01 / 09:30
18.01 / 16:00
22.01 / 19:00
23.01 / 19:30
26.01 / 13:00
26.01 / 15:00
29.01 / 20:00
30.01 / 18:30
02.02 / 17:45
05.02 / 19:30
06.02 / 18:00
09.02 / 15:30
09.02 / 19:00
12.02 / 17:30
16.02 / 15:00
20.02 / 17:30
25.02 / 18:00
29.02 / 16:00
01.03 / 15:00
04.03 / 20:30
05.03 / 18:00
07.03 / 16:30
11.03 / 19:00
15.03 / 13:00
04.09 / 17:00
19.09 / 15:00
20.09 / 12:30
22.09 / 20:30
24.09 / 20:00
27.09 / 15:00
01.10 / 15:30
04.10 / 17:00
18.10 / 15:00
22.10 / 17:00
25.10 / 13:00
29.10 / 18:00
01.11 / 14:00
01.11 / 20:00
04.11 / 20:00
07.11 / 13:00
11.11 / 20:30
17.11 / 20:30
22.11 / 12:00
29.11 / 15:00
03.12 / 17:00
06.12 / 14:00
06.12 / 16:00
09.12 / 20:00
12.12 / 15:00
13.12 / 15:30
15.12 / 20:30
17.12 / 14:00
20.12 / 13:30
20.12 / 19:00
23.12 / 19:30
26.12 / 17:30
27.12 / 18:13
05.01 / 22:30
09.01 / 13:00
10.01 / 13:00
12.01 / 17:00
13.01 / 17:00
14.01 / 17:00
17.01 / 15:00
20.01 / 20:30
21.01 / 17:30
24.01 / 15:00
24.01 / 15:00
30.01 / 15:45
31.01 / 15:30
07.02 / 16:00
14.02 / 15:00
18.02 / 18:00
20.02 / 13:30
28.02 / 13:00
Аўтадор VS Цмокі-Мінск
28.02 / 14:00
БДУ-Цмокі VS Цмокі-Мінск
04.03 / 18:00
Цмокі-Мінск VS Гарызонт
07.03 / 14:00
ЦСКА VS Цмокі-Мінск
14.03 / 17:00
Ніжні Ноўгарад VS Цмокі-Мінск
21.03 / 15:00
Цмокі-Мінск VS Астана
28.03 / 15:00
Хімкі VS ЦСКА
04.04 / 00:00
ПАРМА VS Цмокі-Мінск
12.04 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Лакаматыў
18.04 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Енисей
21.04 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Хімкі
25.04 / 00:00
Астана VS Цмокі-Мінск

Tournaments

Tournament table

Belarus Championship. Women

Teams В/П О
1 Horizont 18/1 37
2 Tsmoki-Minsk 18/1 37
3 Olimpia 13/6 32
4 BSU-Tsmoki 8/11 27
5 Horizont-2 7/12 26
6 Brest 6/13 25
7 Victoria 5/14 24
8 Gomel lynx 1/18 20

Belarus Championship

Teams В/П О
1 Grodna-93 17/1 35
2 Tsmoki-Minsk (r) 16/1 33
3 COR-Borisfen 14/2 30
4 Impuls-BSUIR 13/4 30
5 Rubon 10/7 27
6 Drodno-93-GrSU 7/10 24
7 Brest region 5/13 23
8 Tsmoki-Minsk (y) 5/12 22
9 RGUOR 4/13 21
10 Gomel region 3/14 20
11 RCOP-CDUShOR 0/17 17

Единая Лига ВТБ

Teams В/П О
1 Zenit 15/2 88.2
2 UNICS 13/4 76.5
3 CSKA 11/5 68.8
4 Lokomotivt-Kuban 10/6 62.5
5 Nizhny Novgorod 8/6 57.1
6 Stelmet Zelena Gora 10/8 55.6
7 Khimki 7/7 50.0
8 PARMA 7/8 46.7
9 Avtodor 7/9 43.8
10 Enisy 4/11 26.7
11 Astana 4/11 26.7
12 Kalev 3/12 20.0
13 Tsmoki-Minsk 2/12 14.3

News

07.02.2021

Failed to beat VTB League leader

Zenit beat Tsmoki-Minsk – 99:73 (20:19, 25:16, 24:20, 30:18).
30.01.2021

Powerful match and bad ending

UNICS beat Tsmoki-Minsk on the road – 76:66 (22:19, 19:17, 18:19, 17:11).
24.01.2021

We lost to Estonians at the end of the game

Kalev beat Tsmoki-Minsk on the road – 80:72 (18:18, 17:15, 21:16, 24:23).
22.01.2021

Rostislav Vergun is the best coach of 2020!

Pressball announced the best athletes and trainers of the past year.
17.01.2021

One team two different halves

Tsmoki-Minsk lost to Zilene Gora – 75:80 (25:12, 23:19, 15:29, 12:20).
09.01.2021

Top 3 team defeated by Tsmoki!

Tsmoki-Minsk beat Nizhny Novgorod at home – 77:76 (12:22, 25:17, 25:17, 15:20).
31.12.2020

Happy New Year 2021!

Basketball club Tsmoki-Minsk congratulations on the holiday!
29.12.2020

Artsem Parakhousky leaves the team

The center national team of Belarus and Tsmoki-Minsk stop cooperation.
24.12.2020

Merry Christmas!

Basketball club Tsmoki-Minsk congratulates on the upcoming holiday!
23.12.2020

Tsmoki one step away from win in Krasnodar

Lokomotiv-Kuban outplayed Tsmoki-Minsk at home – 77:76 (17-25, 24-14, 16-20, 20-17).
20.12.2020

At the limit in Kazan

UNICS outplayed Tsmoki-Minsk at home – 83:77 (13:27, 28:18, 25:17, 17:15).
16.12.2020

Denis Vikentsyeu is a newcomer to Tsmoki!

The player of the national team has joined us!

Partners

The information partners