20.09 / 20:00
25.09 / 19:00
03.10 / 16:00
04.10 / 17:15
05.10 / 12:00
07.10 / 16:30
13.10 / 17:00
17.10 / 18:15
20.10 / 16:30
24.10 / 19:00
25.10 / 19:00
27.10 / 17:30
31.10 / 18:45
01.11 / 19:00
03.11 / 17:30
06.11 / 22:30
08.11 / 19:00
10.11 / 17:00
14.11 / 19:00
18.11 / 17:00
21.11 / 20:00
29.11 / 19:00
01.12 / 16:00
02.12 / 13:15
05.12 / 20:30
08.12 / 17:30
13.12 / 19:00
16.12 / 16:00
23.12 / 18:00
05.01 / 15:30
13.01 / 15:15
20.01 / 15:00
20.01 / 16:00
27.01 / 12:00
27.01 / 15:30
02.02 / 15:00
03.02 / 15:00
07.02 / 17:30
10.02 / 13:45
10.02 / 15:00
13.02 / 17:00
21.02 / 17:30
28.02 / 18:30
03.03 / 15:00
03.03 / 18:00
10.03 / 13:00
13.03 / 18:00
17.03 / 17:00
23.03 / 14:00
24.03 / 12:00
24.03 / 15:00
27.03 / 19:00
30.03 / 18:00
04.04 / 15:10
06.04 / 17:00
07.04 / 14:00
11.04 / 19:00
13.04 / 16:30
14.04 / 17:00
21.04 / 18:00
28.04 / 15:00
30.04 / 18:00
01.05 / 15:00
05.05 / 15:00
11.05 / 18:00
12.05 / 18:00
18.05 / 18:00
13.09 / 17:30
14.09 / 17:30
17.09 / 18:30
20.09 / 19:00
21.09 / 18:00
22.09 / 14:45
29.09 / 15:00
05.10 / 14:45
06.10 / 15:30
11.10 / 17:30
12.10 / 16:30
13.10 / 13:00
13.10 / 17:00
17.10 / 18:00
19.10 / 17:00
22.10 / 18:30
23.10 / 18:15
24.10 / 19:00
26.10 / 15:00
27.10 / 14:00
30.10 / 19:00
31.10 / 19:00
03.11 / 15:00
05.11 / 20:00
06.11 / 18:30
09.11 / 12:00
13.11 / 20:00
17.11 / 13:00
17.11 / 15:15
19.11 / 18:30
20.11 / 20:00
24.11 / 15:00
24.11 / 15:00
27.11 / 15:30
27.11 / 19:30
01.12 / 15:00
02.12 / 20:00
04.12 / 19:00
07.12 / 15:00
08.12 / 13:00
11.12 / 20:30
12.12 / 18:30
15.12 / 16:00
15.12 / 20:00
18.12 / 15:00
18.12 / 19:00
21.12 / 15:30
22.12 / 17:00
23.12 / 18:30
28.12 / 16:00
05.01 / 14:00
06.01 / 17:00
08.01 / 20:00
09.01 / 22:00
12.01 / 14:45
16.01 / 12:30
17.01 / 09:30
18.01 / 16:00
22.01 / 19:00
23.01 / 19:30
26.01 / 13:00
26.01 / 15:00
29.01 / 20:00
30.01 / 18:30
02.02 / 17:45
05.02 / 19:30
06.02 / 18:00
09.02 / 15:30
09.02 / 19:00
12.02 / 17:30
16.02 / 15:00
20.02 / 17:30
25.02 / 18:00
29.02 / 16:00
01.03 / 15:00
04.03 / 20:30
05.03 / 18:00
07.03 / 16:30
11.03 / 19:00
15.03 / 13:00
04.09 / 17:00
19.09 / 15:00
20.09 / 12:30
22.09 / 20:30
24.09 / 20:00
27.09 / 15:00
01.10 / 15:30
04.10 / 17:00
18.10 / 15:00
22.10 / 17:00
25.10 / 13:00
29.10 / 18:00
Цмокі-Мінск VS Гарызонт-2-РЦАП
01.11 / 14:00
БДУ-Цмокі VS Цмокі-Мінск
01.11 / 20:00
Зялёна Гура VS Цмокі-Мінск
04.11 / 20:00
Цмокі-Мінск VS Шале
07.11 / 16:00
Цмокі-Мінск VS Аўтадор
15.11 / 00:00
Калеў VS Цмокі-Мінск
15.11 / 15:30
Цмокі-Мінск VS Гарызонт
17.11 / 20:30
Хапоэль VS Цмокі-Мінск
22.11 / 15:30
Цмокі-Мінск VS Гомельскія рысі
29.11 / 15:00
Вікторыя VS Цмокі-Мінск
06.12 / 14:00
Гарызонт-2-РЦОП VS Цмокі-Мінск
06.12 / 16:00
Цмокі-Мінск VS ЦСКА
12.12 / 17:45
Цмокі-Мінск VS Парма
13.12 / 15:30
Цмокі-Мінск VS ЦАР Вікторыя
15.12 / 20:30
Цмокі-Мінск VS Хапоэль
20.12 / 00:00
Лакаматыў VS Цмокі-Мінск
20.12 / 15:30
Цмокі-Мінск VS Алімпія
05.01 / 22:30
Шале VS Цмокі-Мінск
09.01 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Ніжні Ноўгарад
10.01 / 13:00
БДУ-Цмокі VS Цмокі-Мінск
17.01 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Зялёна Гура
17.01 / 16:00
Гарызонт VS Цмокі-Мінск
20.01 / 20:00
Цмокі-Мінск VS АЕК
24.01 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Калеў
24.01 / 15:00
Гомельскія рысі VS Цмокі-Мінск
31.01 / 00:00
Цмокі-Мінск VS УНІКС
31.01 / 15:30
Цмокі-Мінск VS Вікторыя
08.02 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Зеніт
14.02 / 15:00
Цмокі-Мінск VS Гарызонт-2-РЦАП
18.02 / 18:00
ЦАР Вікторыя VS Цмокі-Мінск
21.02 / 15:30
Алімпія VS Цмокі-Мінск
28.02 / 00:00
Аўтадор VS Цмокі-Мінск
28.02 / 14:00
БДУ-Цмокі VS Цмокі-Мінск
04.03 / 18:00
Цмокі-Мінск VS Гарызонт
07.03 / 00:00
ЦСКА VS Цмокі-Мінск
14.03 / 00:00
Ніжні Ноўгарад VS Цмокі-Мінск
21.03 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Астана
28.03 / 00:00
Хімкі VS ЦСКА
04.04 / 00:00
ПАРМА VS Цмокі-Мінск
12.04 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Лакаматыў
18.04 / 00:00
Цмокі-Мінск VS Енисей
25.04 / 00:00
Астана VS Цмокі-Мінск

Tournaments

Tournament table

Belarus Championship. Women

Teams В/П О
1 BSU-Tsmoki 2/1 5
2 Horizont 2/0 4
3 Tsmoki-Minsk 2/0 4
4 Brest 0/3 3
5 Gomel lynx 0/3 3
6 Victoria 1/0 2
7 Olimpia 1/0 2
8 Horizont-2 0/1 1

Belarus Championship

Teams В/П О
1 Grodna-93 4/0 8
2 Tsmoki-Minsk (r) 3/1 7
3 Rubon 3/1 7
4 COR-Borisfen 3/0 6
5 Brest region 1/2 4
6 Drodno-93-GrSU 1/2 4
7 RGUOR 1/2 4
8 Tsmoki-Minsk (y) 0/3 3
9 Gomel region 0/3 3
10 RCOP-CDUShOR 0/3 3
11 Impuls-BSUIR 1/0 2

News

04.10.2020

Without Veremeenko lost to Zenit

Tsmoki suffered the first setback in the new season.
01.10.2020

Start the season with a victory

In a difficult game, Minskers were stronger than Krasnoyarsk Enisey
25.09.2020

Tsmoki-Minsk earn maiden trips to BCL Regular Season

BOTEVGRAD (Bulgaria) - Tsmoki-Minsk emerged victoriou from their respective Qualifiers Finals on Thursday night and will play in the Regular Season of the Basketball Champions League for the first time in their history.
22.09.2020

Neptunas, Tsmoki-Minsk to battle it out in Qualifiers Group D Final

Tsmoki Minsk and Neptunas Klaipeda will do battle on Thursday for the spot in the 2020-21 edition of the Basketball Champions League that is reserved for the winner of Group D in the Qualifiers.
10.09.2020

Media day

On Monday, "Tsmoki" held a traditional photo day before the start of the international season. We have prepared a short report.
05.08.2020

Final Four

Today in the office of the Belarusian basketball Federation, hosted the draw for the decisive stage of the tournament.
29.07.2020

Main team started preparing

The team holds the first training camp at the Tsmoki-Minsk sports complex.
24.07.2020

Newcomers in the women's team

American Britney Jones will join Andrey Vavlev's team
24.07.2020

Another Belarusian in our lineup!

Aliakasandr Pustagvar will continue to play for our team.
24.07.2020

Election 2020

August 9 will take place in Belarus elections of the President of the Republic of Belarus.
23.07.2020

Welcome Benjamin!

Tsmoki-Minsk and Belarus national team forward agreed on cooperation.
22.07.2020

Rob Lowery is with us!

Good news for all fans of our team.

Partners

The information partners